Systém JABLOTRON 100

""

Nová koncepce

Zcela nový alarm JABLOTRON 100 s převratným systémem ovládání je komplexní řešení nejen pro ochranu majetku a osob proti napadení a požáru, ale integruje v jednom jádru i funkce inteligentního řešení domu.

Jedná se o profesionální zabezpečovací systém striktně vyžadující odbornou instalaci proškolenou montážní firmou.

Alarm umožňuje variabilně využít sběrnicových a bezdrátových systémových prvků. Pružně se přizpůsobí jak nárokům na zabezpečení rozsáhlé firmy, tak potřebám domácností a zároveň zůstává velmi jednoduše ovládaný.

Tyto zdánlivě neslučitelné požadavky jsou uspokojeny revolučním patentovaným systémem ovládání. Nové na tomto alarmu není jen ovládání, ale celá jeho architektura. Rozsah komponent, variabilita počtu periferií, sběrnicové uspořádání, nový bezdrátový protokol, možnosti komunikace a vzdáleného servisního i uživatelského přístupu z něj dělají nadčasové řešení elektronického zabezpečení.

Patentovaný systém ovládání

Ústřednu lze ovládat AZ 300 uživatelskými Kody . Pro ovládání systému jsou k dispozici sběrnicové i plně bezdrátové verze přístupových modulů . vsechny jsou vybaveny RFID čtečkou DLE modelů Pak klávesnicí Nebo klávesnicí i displejem . K modulům sobě připojují Ovládací segmenty , které s jednoduchou logikou semaforu umožňují snadné ovládání sekcí, výstupů, tísňových volání se zobrazování stavu systému. Diky ovládacím Segmentum zobrazujícím Zelenou červenou signálkou přehledně stav jednotlivých sekcí výstupů JE JABLOTRON 100 unikátně přehledný pro každého uživatele . Systém sobě ovládá stiskem příslušného segmentu verifikuje zadáním kódu Nebo přiložením RFID karty Nebo čipu .

Vlastnosti systému

Systém JABLOTRON 100 je navržen a certifikován dle EN 50131 do stupně zabezpečení 2. Ústředna kombinuje sběrnicovou architekturu drátového připojení s bezdrátovým připojením jednotlivých prvků. Bezdrátová komunikace je postavena na novém obousměrném dynamickém přenosovém protokolu Jablotron 100 využívajícím frekvenci 868 MHz se zajištěním násobné ochrany bezpečnosti a integrity systému proti spontánním i záměrným kolizím komunikace systému. Dosahy komunikace z jednotlivých periferií jsou na přímou viditelnost v řádech stovek metrů a dají se prodlužovat připojením dalších rádiových modulů na sběrnici. Pro dokonalé pokrytí zabezpečovaného prostoru lze do systému instalovat až 3 moduly rádia.

JABLOTRON 100 má až 120 bezdrátových nebo sběrnicových zón pro přiřazení detektorů, klávesnic a ovladačů, sirén případně dalších prvků.Rozdělit lze systém na 15 sekcí. K využití se nabízí 32 programovatelných výstupů.

Komunikace

Ústřednu je vybavena GSM/GPRS/LAN komunikátorem, který umožňuje hlasovou, SMS nebo GPRS komunikaci s uživateli a středisky PCO. Doplnit je možné komunikátor do pevné telefonní linky. Komunikátory kromě funkce přenosu informací ze systému plní funkci modemu pro plnohodnotný vzdálený přístup, monitoring, programování a v neposlední řadě i ovládání výstupů (a tím např. spotřebičů v domě). Vzdálený přístup lze realizovat z internetové aplikace, SMS příkazy i přímým připojením z nastavovacího softwaru F-Link.

Pro individuální řešení návrhu zabezpečení objektu má k dispozici širokou škálu prvků ve sběrnicovém i bezdrátovém provedení. V jedné designové řadě nabízí klasický PIR detektor i PIR s integrovaným nezávislým akustickým detektorem tříštění skla. V bezdrátové variantě je k dispozici i kombinovaný PIR a mikrovlnný detektor pohybu. Takové řešení je v bezdrátovém provedení zcela ojedinělé. Pro zajištění oken a dveří je k dispozici miniaturní magnetický detektor a speciální "neviditelný" magnet pro skrytou montáž do plastových rámů oken nebo dveří.

Pro speciální aplikace je určený miniaturní stropní PIR detektor a detektor tříštění skla. Ty jsou vhodné i pro použití k zabezpečení vozu parkujícího v dosahu ústředny systému. Plášťovou ochranu objektu doplňují venkovní detektory pohybu a infrazávora. Požární bezpečnost řeší optický kouřový detektor a detektor úniku výbušných plynů.

JA-106KR ústředna s GSM / GPRS / LAN komunikátorem rádiovým modulem

JA-106KR ústředna s GSM / GPRS / LAN komunikátorem rádiovým modulem

Rozšířená verze ústředny JABLOTRON 100. Je určena k ochraně rozsáhlých objektů, kanceláří a firem.Je osazena modulem JA-110R. Montáž pouze proškoleným technikem s platným certifikátem Jablotronu.

Zobrazit více

 

JA-101K Ústředna s vestavěným GSM/GPRS komunikátorem

JA-101K Ústředna s vestavěným GSM/GPRS komunikátorem

Základní prvek zabezpečovacího systému JABLOTRON 100 . Ústředna pro ochranu rodinných domů, kanceláří firem menších. platným montáž pouze proškoleným technikem s certifikátem Jablotronu .

Zobrazit více

 

JA-101KR Ústředna s GSM/GPRS komunikátorem a rádiovým modulem

JA-101KR Ústředna s GSM/GPRS komunikátorem a rádiovým modulem

Základní prvek systému JABLOTRON 100. DZE určen k ochraně rodinných domů, kanceláří firem menších. DZE osazena modulem JA-110R. Montáž pouze proškoleným technikem s platným certifikátem Jablotronu .

Zobrazit více

 

JA-106K Ústředna s vestavěným GSM/GPRS/LAN komunikátorem

JA-106K Ústředna s vestavěným GSM/GPRS/LAN komunikátorem

JA-106K je rozšířenou verzí zabezpečovacího systém JABLOTRON 100. Je určena pro velké obytné prostory, kanceláře a firmy. Montáž pouze proškoleným technikem s platným certifikátem Jablotronu.

Zobrazit více

 

JA-190X Modul telefonního komunikátoru

JA-190X Modul telefonního komunikátoru

Rozšířená verze ústředny JABLOTRON 100. JE určena k ochraně rozsáhlých objektů, kanceláří firem. Ústředna s tímto modulem předává poplachové hlasové zpravy, komunikuje s pultem Centrální ochrany umožňuje vzdálený přístup. Komunikátor pracuje pouze s tónovou volbou. Dže vybavený Základní přepěťovou ochranou.

Zobrazit více

 

 

Je firma s více než dvacetiletou tradicí služeb v oblasti „auto elektro“. Kolektiv našich osmi pracovníků je připraven plnit všechna Vaše přání.

V naší prodejně najdete velký výběr autodoplňků, mobilních telefonů a příslušenství. O Vaši spokojenost a pohodlí se stará pětičlenný kolektiv odborných prodavačů, připravených poradit, pomoci a najít pro vás nejvýhodnější řešení Vašich potřeb.

Co o nás říkají klienti

Martin Kubíček